Nie pami臋tasz has艂a?

Miejsca modlitw Koronk膮

Wybierz sw贸j region i zobacz innych modl膮cych w swoich okolicach i nie tylko

Jubileuszowy Akt Przyj臋cia Jezusa Chrystusa za Kr贸la i Pana

Nie艣miertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Bo偶e i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Mi艂osierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tob膮 [wraz ze swymi w艂adzami duchownymi i 艣wieckimi], by uzna膰 Twoje Panowanie, podda膰 si臋 Twemu Prawu, zawierzy膰 i po艣wi臋ci膰 Tobie nasz膮 Ojczyzn臋 i ca艂y Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, 偶e Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, 偶e Ty jeden masz do nas 艣wi臋te i nigdy nie wygas艂e prawa. Dlatego z pokor膮 chyl膮c swe czo艂a przed Tob膮, Królem Wszech艣wiata, uznajemy Twe Panowanie nad Polsk膮 i ca艂ym naszym Narodem, 偶yj膮cym w Ojczy藕nie i w 艣wiecie.

Pragn膮c uwielbi膰 majestat Twej pot臋gi i chwa艂y, z wielk膮 wiar膮 i mi艂o艣ci膮 wo艂amy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szko艂ach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W 艣rodkach spo艂ecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urz臋dach, miejscach pracy, s艂u偶by i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W ca艂ym Narodzie i Pa艅stwie Polskim – Króluj nam Chryste!

B艂ogos艂awimy Ci臋 i dzi臋kujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezg艂臋bion膮 Mi艂o艣膰 Twojego Naj艣wi臋tszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dzi臋kujemy!

–       Za 艂ask臋 chrztu 艣wi臋tego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dzi臋kujemy!

–       Za macierzy艅sk膮 i królewsk膮 obecno艣膰 Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dzi臋kujemy!

–       Za Twoje wielkie Mi艂osierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dzi臋kujemy!

–       Za Tw膮 wierno艣膰 mimo naszych zdrad i s艂abo艣ci – Chryste nasz Królu, dzi臋kujemy!

艢wiadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zw艂aszcza za odwracanie si臋 od wiary 艣wi臋tej, za brak mi艂o艣ci wzgl臋dem Ciebie i bli藕nich. Przepraszamy Ci臋 za narodowe grzechy spo艂eczne, za wszelkie wady, na艂ogi i zniewolenia. Wyrzekamy si臋 z艂ego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy si臋 Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowi膮zujemy si臋 porz膮dkowa膰 ca艂e nasze 偶ycie osobiste, rodzinne i narodowe wed艂ug Twego prawa:

–       Przyrzekamy broni膰 Twej 艣wi臋tej czci, g艂osi膰 Tw膮 królewsk膮 chwa艂臋 –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pe艂ni膰 Twoj膮 wol臋 i strzec prawo艣ci naszych sumie艅 –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczy膰 si臋 o 艣wi臋to艣膰 naszych rodzin i chrze艣cija艅skie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budowa膰 Twoje królestwo i broni膰 go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie anga偶owa膰 si臋 w 偶ycie Ko艣cio艂a i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny W艂adco pa艅stw, narodów i ca艂ego stworzenia, Królu królów i Panie panuj膮cych! Zawierzamy Ci Pa艅stwo Polskie i rz膮dz膮cych Polsk膮. Spraw, aby wszystkie podmioty w艂adzy sprawowa艂y rz膮dy sprawiedliwie i stanowi艂y prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufno艣ci膮 zawierzamy Twemu Mi艂osierdziu wszystko, co Polsk臋 stanowi, a zw艂aszcza tych cz艂onków Narodu, którzy nie pod膮偶aj膮 Twymi drogami. Obdarz ich sw膮 艂ask膮, o艣wie膰 moc膮 Ducha 艢wi臋tego i wszystkich nas doprowad藕 do wiecznej jedno艣ci z Ojcem.

W imi臋 mi艂o艣ci bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody 艣wiata, a zw艂aszcza te, które sta艂y si臋 sprawcami naszego polskiego krzy偶a. Spraw, by rozpozna艂y w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzysta艂y czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie si臋 Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczyni膰 serca nasze na wzór Naj艣wi臋tszego Serca Twego.

Niech Twój 艢wi臋ty Duch zst膮pi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowi膮za艅 p艂yn膮cych z tego narodowego aktu, chroni od z艂a i dokonuje naszego u艣wi臋cenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi sk艂adamy nasze postanowienia i zobowi膮zania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu 艣wi臋tych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy si臋 powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczy藕nie, króluj w ka偶dym narodzie – na wi臋ksz膮 chwa艂臋 Przenaj艣wi臋tszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasz膮 Ojczyzn臋 i 艣wiat ca艂y obj臋艂o Twe Królestwo: królestwo prawdy i 偶ycia, królestwo 艣wi臋to艣ci i 艂aski, królestwo sprawiedliwo艣ci, mi艂o艣ci i pokoju.

Oto Polska w 1050. rocznic臋 swego Chrztu
uroczy艣cie uzna艂a królowanie Jezusa Chrystusa.

Chwa艂a Ojcu i Synowi, i Duchowi 艢wi臋temu, jak by艂a na pocz膮tku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

powr贸t

Adresy stron dot. intronizacji Jezusa na kr贸la Polski

Zbi贸r najpi臋kniejszych modlitw, pie艣ni, kol臋d i psalm贸w.